صانا سرویس

تعمیرات و فروشگاه

تلفن

05138721212
09150881992

آدرس

مشهد، بلوار پیروزی، بلوار رضوی، ابتدای رضوی 22، فاز تجاری، پلاک 5

صانا سرویس؛ کنار شما، رو به آینده

آموزش شستن کاپشن در لباسشویی | بهترین ترفند های شست و شوی انواع کاپشن

شستن کاپشن در لباسشویی

صنعت مد و فشن هر روزه با استفاده از ایده های خلاقانه تر و همچنین همراه با زیبایی بیشتر، تولیدات بی نظیری را به بازار ارائه می دهد. امروزه این صنعت در فصول سرد سال لباس های بسیاری را طراحی کرده و معرفی می کند که یکی از معروف ترین لباس های زمستانی انواع کاپشن ها به شمار می روند. نظافت لباس ها یکی از مهم ترین موارد در استفاده از انواع لباس به خصوص در لباس های زمستانی به شمار می رود و بنابراین شستن کاپشن در لباسشویی بایستی در بازه زمانی های مناسب انجام شود.

در واقع تمیزی لباس ها از اهمیت بیشتری نسبت به ظاهر آن ها برخوردار است، چرا که در غیر این صورت حتی اگر زیبا ترین و گران قیمت ترین لباس ها را تهیه کرده باشید، اما عدم نظافت آن ها منجر به غیر قابل استفاده شدن لباس ها خواهد شد و در نتیجه قادر به استفاده از لباس ها پس از گذشت مدتی نخواهید بود، بنابراین شستن کاپشن در لباسشویی دارای اهمیت بسزایی در افزایش زیبایی استایل شما است.

کاپشن ها نسبت به لباس های دیگر کم تر در معرض آلودگی قرار می گیرند اما این به معنی عدم نیاز به نظافت آن ها نیست، چرا که هر لباسی پس از گذشت مدتی نیازمند شست و شو است، بنابراین قصد داریم تا در این مقاله نحوه شستن کاپشن در لباسشویی را به طور کامل به شما معرفی کنیم تا زین پس در فصول سرد سال نیز قادر به شست و شوی لباس های زمستانی خود شوید.

لازم به ذکر است که در ادامه نحوه شست و شوی انواع لباس های زمستانی را با استفاده از ماشین لباسشویی به شما معرفی خواهیم کرد.

مطالعه بیشتر : تعمیر لباسشویی مشهد توسط تیم صانا سرویس

مهم ترین نکات شست و شو لباس زمستانی در ماشین لباسشویی

 

مهم ترین نکات شست و شو لباس زمستانی در ماشین لباسشویی

 

در واقع شست و شوی انواع لباس زمستانی در لباسشویی بایستی با توجه به نکات بسیاری انجام شود که در ادامه مهم ترین فاکتور های شست و شوی انواع لباس های زمستانی از جمله شستن کاپشن در لباسشویی را به شما معرفی خواهیم کرد و سپس به معرفی نحوه شست و شوی هر یک از انواع لباس ها می پردازیم.

توجه داشته باشید که الیاف به کار رفته در لباس های زمستانی از حساسیت نسبتا بالایی برخوردار هستند و بدین دلیل آگاهی درباره نحوه شست و شوی آن ها دارای اهمیت بسیاری است.

مطالعه بیشتر : آموزش شستن لباس سفید در ماشین لباسشویی

لیبل لباس

 

لیبل لباس

 

معمولا لباس های زمستانی دارای برچسب یا اصطلاحا لیبل هایی هستند که مشخصات و همچنین اطلاعاتی را درباره نحوه استفاده از لباس به شما می دهد که بایستی پیش از شست و شوی لباس ها حتما به بررسی آن بپردازید.

در واقع شما می توانید با بررسی برچسب، اطلاعاتی همچون نحوه شست و شو، دمای آب مناسب برای شست و شو، ممنوعیت اتو کردن و …. را کسب کنید و سپس با استفاده از مشخصات برچسب به شستن کاپشن در لباسشویی بپردازید تا کیفیت لباس به طور کامل حفظ شود.

توجه داشته باشید که در برچسب برخی از لباس ها، شست و شوی لباس ها با استفاده از ماشین لباسشویی توصیه نمی شود، بنابراین در صورت مشاهده این اخطار از شست و شوی لباس ها با استفاده از ماشین لباسشویی خودداری کنید.

در ادامه معنای هر یک از انواع مواردی که در لیبل لباس ها درج می شوند را به شما معرفی خواهیم کرد تا شستن کاپشن در لباسشویی برای شما با آسانی بیشتری همراه باشد.

  • علامت هشدار: علامت هشدار در واقع به شکل مثلث تو خالی بوده که به معنی ممنوعیت شست و شوی لباس ها با استفاده از مواد شوینده سفید کننده است.
  • علامت اتو : این گزینه نشان دهنده امکان اتو کردن لباس است که در صورتی که علامت ضربدر روی آن باشد به معنی ممنوعیت اتو کردن لباس است.
  • علامت p : نشان دهنده امکان خشکشویی کردن لباس است که در صورتی که روی آن ضربدر باشد به معنی خودداری از خشکشویی کردن لباس است.
  • و ….

دمای آب

 

دمای آب

 

دمای آب از اهمیت بالایی در شست و شو انواع لباس ها برخوردار است و بنابراین بایستی درباره دمای آب مناسب برای شست و شوی هر یک از انواع لباس ها، پیش از آغاز فرآیند شست و شو اطلاعات لازم را کسب کنید.

استفاده از آب با دمای بسیار بالا به خصوص برای شستن کاپشن در لباسشویی و همچنین شست و شوی لباس های پشمی و بافت یکی از بزرگترین اشتباهاتی است که معمولا بسیاری از افراد انجام می دهند، لذا در شست و شوی لباس های نام برده شده تا حد امکان از آب با دمای پایین استفاده کنید، چرا که بالا بودن دمای آب منجر به آسیب بسیاری به لباس ها می شود.

در واقع استفاده از آب گرم در شست و شوی کاپشن در لباسشویی، منجر به آسیب هایی همچون تغییر رنگ لباس ها، تغییر سایز، دفرمه شدن لباس و …. می شود بنابراین، بهتر است دمای آب مورد استفاده در شست و شو از دمای کم تر از 30 درجه برخوردار باشد تا لباس های شما مورد آسیب قرار نگیرد.

مطالعه بیشتر : تمیز کردن فیلتر لباسشویی با آسان ترین روش ها

خشک کردن لباس های زمستانی

 

خشک کردن لباس های زمستانی

 

در صورتی که شستن کاپشن در لباسشویی انجام شود، بایستی از پایین ترین دور خشک کن در دستگاه استفاده کنید.

لازم به ذکر است که ماشین لباسشویی هایی همچون دستگاه های تولید شده توسط برند ال جی دارای دور خشک کن 400 هستند که این گزینه بهترین انتخاب برای خشک کردن لباس های زمستانی است، دور خشک کن 600 نیز برای انجام فرآیند خشک کردن لباس ها در صورت استفاده از انواع موتور لباسشویی مناسب است.

از انتخاب دور خشک کن 1200 و 1400 برای شستن کاپشن در لباسشویی و همچنین دیگر لباس های زمستانی خودداری کنید.

استفاده از مواد شوینده سفید کننده ممنوع

 

استفاده از مواد شوینده سفید کننده ممنوع

 

استفاده از انواع مایع های سفید کننده برای شستن کاپشن در لباسشویی و همچنین دیگر لباس های زمستانی و پاییزی منجر به آسیب بسیار بالا به لباس ها خواهد شد، چرا که لباس ها پس از شست و شو با این شوینده ها رنگ خود را از دست داده و همچنین طول عمر الیاف آن ها کوتاه تر می شود و لباس شما پس از گذشت مدت زمان کوتاهی غیر قابل استفاده خواهد شد، بنابراین به هیچ وجه از مایع سفید کننده برای شست و شوی لباس های زمستانی خود استفاده نکنید.

بررسی لباس ها پیش از شست و شو

 

بررسی لباس پیش از شست و شو

 

در واقع بایستی مواردی را پیش از شستن کاپشن در لباسشویی مورد بررسی قرار دهید تا لباس مورد آسیب قرار نگیرد، بنابراین در ادامه هر آنچه را که بایستی درباره بررسی کاپشن ها پیش از قرار دادن آن ها در ماشین لباسشویی بدانید را به شما معرفی خواهیم کرد.

پیش از شستن کاپشن در لباسشویی تمامی زیپ ها، دکمه ها و … را ببندید. در صورتی که لباس شما نیازمند دوخت و دوز باشد بایستی به دوختن شکاف و همچنین تمامی درز های لباس پیش از شست و شو بپردازید تا حین انجام فرآیند شست و شو لباس شما با مشکل مواجه نشود.

 توجه داشته باشید که پیش از آغاز فرآیند شست و شوی لباس، در صورتی که لکه ای روی آن وجود داشت، سعی کنید در ابتدا لکه را حذف کرده و سپس لباس را در ماشین لباسشویی قرار دهید.

نحوه شستن انواع کاپشن در لباسشویی

 

شستن کاپشن در لباسشویی

 

کاپشن ها در انواع متفاوتی تولید و به بازار ارائه می شوند، بنابراین در ادامه نحوه شستن کاپشن در لباسشویی با الیاف مختلف را به شما معرفی کرده ایم تا در صورتی که از هر یک از انواع کاپشن ها استفاده می کنید قادر به شست و شوی آن ها شوید.

توجه داشته باشید که امروزه بسیاری از انواع ماشین های لباسشویی نسل جدید دارای برنامه های اختصاصی برای شست و شوی انواع کاپشن ها هستند و می توانید با انتخاب این برنامه ها به آسانی شستن کاپشن در لباسشویی را انجام دهید.

شستن کاپشن بادی در ماشین لباسشویی

یکی از بهترین برنامه های موجود در سیستم ماشین لباسشویی، برنامه hand wash بوده که با تنظیم این برنامه بازه زمانی شست و شوی کاپشن در 30 دقیقه انجام می شود.

در واقع این برنامه شست و شو با دست را شبیه سازی می کند و بدین دلیل کم ترین آسیب به لباس وارد می شود.

توجه داشته باشید که برای شستن کاپشن در لباسشویی، در صورتی که نوع کاپشن بادی باشد بایستی دور موتور را روی کم ترین مقدار تنظیم کنید، چرا که شست و شوی این لباس بایستی به صورت آرام و همچنین با دمای آب پایین انجام شود.

پس از اتمام فرآیند شست و شو می توانید کاپشن را در بین حوله یا دستمال قرار داده و سپس آن را فشار دهید تا آب اضافی آن خارج شود.

شستن کاپشن چرم در ماشین لباسشویی

کاپشن های چرم به دو دسته مصنوعی و طبیعی تقسیم بندی می شوند که در واقع شست و شوی کاپشن چرم طبیعی با استفاده از ماشین لباسشویی ممکن است منجر به ترک خوردن چرم و همچنین ایجاد پیچ و تاب و در واقع دفرمه شدن آن شود اما شستن کاپشن چرم در لباسشویی در صورتی که چرم مصنوعی باشد، مانعی ندارد و بدین دلیل می توانید کاپشن چرم مصنوعی را با استفاده از ماشین لباسشویی بشویید.

لازم به ذکر است که برای شست و شوی کاپشن چرم مصنوعی می توانید از شوینده های مخصوص استفاده کنید و همچنین آن را به صورت دستی و با استفاده از آب و صابون بشویید.

در صورتی که لکه ای روی لباس شما ایجاد شده است، بهتر است پیش از قرار دادن لباس در دیگ ماشین لباسشویی با استفاده از دستمال مرطوب به حذف لکه های لباس بپردازید و سپس کاپشن را در فضای آزاد اما دور از نور خورشید و همچنین محیطی که از دمای معتدلی برخوردار است، قرار دهید.

شستن کاپشن پر در ماشین لباسشویی

کاپشن های پر امروزه یکی از پر کاربرد ترین کاپشن ها به شمار می روند و از طرفداران بسیاری برخوردار هستند و جالب است بدانید کاپشن پر را می توانید بدون نگرانی با استفاده از ماشین لباسشویی بشویید، اما توجه داشته باشید که شستن کاپشن در لباسشویی بایستی با توجه به مواردی انجام شود که در ادامه چند مورد از مهم ترین آن ها را به شما معرفی خواهیم کرد.

برای شستن این کاپشن در لباسشویی نباید از شوینده ها بسیار قوی استفاده کنید، در واقع استفاده از صابون و مایع معمولی بهترین گزینه برای شستن کاپشن در لباسشویی به شمار می روند.

همانطور که پیش تر اشاره کرده ایم برنامه های بسیاری برای شست و شوی انواع کاپشن در ماشین لباسشویی های جدید تعبیه شده اند که شما می توانید با انتخاب گزینه هایی همچون پارچه های ظریف، پارچه های پشمی و …. شست و شوی کاپشن را بدون نگرانی به دستگاه ماشین لباسشویی بسپارید. لازم به ذکر است که دمای آب بایستی کم تر از 30 درجه برای فرآیند شست و شو تنظیم شود.

خشک کردن کاپشن بایستی در محیطی انجام شود که از دمای مناسبی برخوردار است و همچنین توجه داشته باشید که کاپشن پر را بایستی در بازه زمانی نسبتا طولانی در معرض هوای آزاد قرار دهید تا به طور کامل فرآیند خشک شدن آن انجام شود. برای خشک شدن کامل آن می توانید در هر چند ساعت کاپشن را تکان دهید تا پر های داخلی کاپشن جمع نشوند.

شست و شو لباس با دست یا ماشین لباسشویی؟

 

شست و شو لباس با دست یا ماشین لباسشویی؟

 

همانطور که پیش تر اشاره کرده ایم در صورتی که از ماشین لباسشویی نسل های جدید تر استفاده می کنید، بهتر است فرآیند شستن کاپشن را با استفاده از ماشین لباسشویی انجام دهید، چرا که امروزه انواع لباسشویی قادر به شست و شوی لباس هایی با الیاف به خصوص همراه با برنامه های اختصاصی هستند.

اما در صورتی که از ماشین لباسشویی قدیمی در منزل خود استفاده می کنید بهتر است شست و شوی لباس های زمستانی خود به خصوص انواع کاپشن را به صورت دستی انجام دهید، در واقع شستن کاپشن در لباسشویی در صورت قدیمی بودن دستگاه توصیه نمی شود، اما توجه داشته باشید که شست و شوی لباس ها به صورت دستی بایستی به آرامی انجام شود، چرا که در غیر این صورت لباس ها دفرمه خواهند شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *