صانا سرویس

تعمیرات و فروشگاه

تلفن

05138721212
09150881992

آدرس

مشهد، بلوار پیروزی، بلوار رضوی، ابتدای رضوی 22، فاز تجاری، پلاک 5

صانا سرویس؛ کنار شما، رو به آینده

مینی واش یا ماشین لباسشویی؟

مینی واش

مینی واش در واقع یکی از انواع ماشین لباسشویی به شمار می رود که امروزه از کاربرد گسترده ای برخوردار است و افراد بسیاری از مینی واش استفاده می کنند.

در این مقاله قصد داریم به تمامی سوالات شما درباره کهنه شور پاسخ دهیم بنابراین درصورتی که قصد آشنایی با این دستگاه کاربردی را دارید، مطالعه این مقاله را به شما پیشنهاد می کنیم.

مطالعه مفید: تعمیر لباسشویی مشهد به صورت تخصصی

مینی واش چیست؟

 

مینی واش چیست؟

 

مینی واش از نحوه شست و شوی ساده تری نسبت به انواع ماشین های لباسشویی برخوردار است و به این دلیل برای لباس های کم و معمولی مورد استفاده قرار می گیرد. این دستگاه از سیستم بسیار آسانی پیروی می کند و می توانید به آسانی از این دستگاه در منزل خود استفاده کنید.

کهنه شور ها در وزن های بسیار کم تری نسبت به ماشین های لباسشویی تولید می شوند به طوری که وزن آن ها معمولا بین 1 تا 3.5 کیلوگرم است در صورتی که ماشین های لباسشویی در وزن های 6 کیلو گرم به بالا تولید می شوند.

مطالعه مفید: آشنایی با تاریخچه ماشین لباسشویی

کاربرد کهنه شور

 

کاربرد کهنه شور

 

کهنه شور بیشتر برای لباس نوزادان یا لباس هایی همچون جوراب، تیشرت و … مورد استفاده قرار می گیرد.

امروزه ماشین های لباسشویی از ظرفیت بسیار بالایی برخوردار هستند و بایستی برای استفاده از آن ها لباس ها را در ظرفیت مناسبی با توجه به دفترچه راهنما در دستگاه قرار دهید زیرا در صورتی که به میزان مناسبی ظرفیت دستگاه را پر نکنید و دستگاه فرآیند شست و شو را انجام دهد پس از گذشت مدتی، ماشین لباسشویی با مشکلاتی رو به رو خواهد شد که در نتیجه بایستی به تعمیر یا تعویض قطعات ماشین لباسشویی بپردازید، از این رو استفاده از کهنه شور در مواقعی که ظرفیت لباس ها کم است بهترین گزینه به شمار می رود.

پوست بدن نوزادان از حساسیت بیشتری نسبت به بزرگسالان برخوردار است که در این راستا بهتر است لباس نوزادان با مواد شوینده مخصوص و همچنین به صورت جدا گانه شست و شو شود، بنابراین استفاده از مینی واش برای لباس نوزادان می تواند گزینه مناسبی باشد.

انواع کهنه شور

کهنه شور ها در مدل های متفاوتی طراحی و به بازار ارائه می شوند که در این راستا قصد داریم تا چند مدل از انواع کهنه شور ها را به شما معرفی کنیم.

 • تک
 • دوقلو
 • دستی
 • اتوماتیک
 • همراه با سبد خشک کن

مطالعه مفید: معرفی کهنه شور و بهترین برندهای تولید کننده آن

مزایای استفاده از مینی واش

 

مزایای استفاده از مینی واش

 

پیش از خرید این دستگاه کاربردی بهتر است در ابتدا با مزایای آن آشنا شوید بنابراین در ادامه تمامی مزیت های این دستگاه را به شما معرفی خواهیم کرد.

 • شست و شوی لباس ها با وزن کم
 • صرفه جویی در مصرف آب
 • کم مصرف
 • قابل حمل
 • عدم نیاز به فضای زیاد برای نصب
 • قیمت مناسب
 • و …

نحوه استفاده از کهنه شور

 

نحوه استفاده از کهنه شور

 

در ادامه نحوه استفاده صحیح از انواع مینی واش را مورد بررسی قرار داده ایم تا با مطالعه آن ها قادر به استفاده صحیح از کهنه شور شوید.

 • افزودن آب با دمای بالا در مخزن کهنه شور به میزان لازم (کم تر از 10 سانتی متر از لبه دستگاه)
 • افزودن پودر شوینده به آب گرم در مخزن دستگاه
 • قرار دادن لباس ها در دستگاه
 • روشن کردن دستگاه با استفاده از گزینه روشن و خاموش

لازم به ذکر است، اگر لباسی که در مخزن دستگاه قرار داده اید لکه دارد بهتر است از مواد شوینده ای که از آنزیم های لکه بر برخوردار هستند استفاده کنید اما در نظر داشته باشید که در صورت استفاده از شوینده های لکه بر بایستی لباس ها را پیش از قرار دادن در مخزن دستگاه، همراه با آب و مواد شوینده به مدت 30 دقیقه خیس کنید.

در واقع استفاده از مواد شوینده لکه بر نیاز به صرف مدت زمان بیشتری دارد. یکی دیگر از مواردی که بایستی در استفاده از مینی واش در نظر داشته باشید استفاده از این دستگاه در حمام است زیرا به هیچ عنوان نباید هنگام استحمام از این دستگاه استفاده کنید.

مطالعه مفید: آموزش تخصصی استفاده از کهنه شور مینی واش

مهم ترین معیار های خرید کهنه شور

 

مهم ترین معیار های خرید کهنه شور

 

برای خرید هر دستگاهی بایستی ابتدا در مورد تمامی بخش های آن آگاهی لازم را کسب کرده و سپس اقدام به خرید آن کنید که در این راستا مهم ترین معیار هایی که بایستی هنگام خرید کهنه شور به آن ها توجه داشته باشید را در ادامه به شما معرفی کرده ایم تا با مطالعه آن ها بهترین مدل کهنه شور را با توجه به نیاز شخصی خود انتخاب کنید.

مطالعه مفید: لباسشویی چه مارکی خوبه | بررسی انواع برندهای ماشین لباسشویی

ظرفیت

حجم و مخزن این دستگاه از اهمیت بسیاری برخوردار بوده چرا که یکی از دلایل خرید این دستگاه اشغال فضای کم توسط کهنه شور است. در صورتی که مینی واش را برای شست و شوی لباس نوزادان تهیه می کنید بهترین گزینه دستگاه هایی با ظرفیت 2 تا 2.5 کیلو گرم هستند اما در صورتی که قصد شست و شوی لباس بزرگسالان را با استفاده از کهنه شور دارید بایستی دستگاهی با ظرفیت 3 کیلو گرم به بالا تهیه کنید.

مجهز به خشک کن

یکی از بهترین قابلیت های این دستگاه خشک کن است و در صورتی که در منزل خود امکان خشک کردن لباس ها را در هوای آزاد و در معرض نور خورشید ندارید بهتر است کهنه شور مجهز به خشک کن را تهیه کنید.

صدای کم

برخی از انواع مینی واش در حین فرآیند شست و شو صدای نسبتا زیاد و آزار دهنده ای را تولید می کنند و در صورتی که عدم صدای زیاد در فعالیت دستگاه برای شما قابل اهمیت است بایستی کهنه شوری را تهیه کنید که از صدای کم تری برخوردار است.

برای انتخاب کهنه شور با صدای کم حتما پیش از خرید دستگاه، آن را تست کنید.

مصرف انرژی و مصرف آب

مصرف انرژی و همچنین مصرف آب در خرید کهنه شور از اهمیت نسبتا زیادی برخوردار هستند که در این راستا بایستی پیش از خرید به میزان مصرف انرژی آن توجه داشته باشید. هرچه مصرف انرژی به سمتA  نزدیک تر باشد در نتیجه کهنه شور از میزان مصرف انرژی مناسب تری برخوردار است.

امکانات دستگاه

هر روزه نسل جدید تری از انواع مینی واش به بازار ارائه می شوند که هر یک از آن ها از امکانات بیشتری نسبت به نسل قبلی خود برخوردار هستند اما توجه داشته باشید که یکی از بهترین قابلیت ها در انواع کهنه شور امکان انتخاب نوع و زمان شست و شو است زیرا این قابلیت به شست و شوی دقیق تر لباس ها کمک می کنند چرا که افراد با توجه به میزان کثیفی لباس ها قادر به انتخاب شست و شوی متناسب با لباس ها هستند.

جنس بدنه

بدنه کهنه شور به صورت مداوم با آب تماس دارد که در این راستا بایستی به بدنه ضد زنگ این دستگاه توجه ویژه ای داشته باشید زیرا پس از گذشت مدتی بدنه دستگاه زنگ میزند و دیگر قادر به استفاده از دستگاه نخواهید بود.

مهم ترین موارد در استفاده از مینی واش

برای استفاده صحیح از کهنه شور بایستی مواردی را رعایت کنید تا علاوه بر افزایش طول عمر این دستگاه قادر به استفاده مناسب تر از آن شوید.

حجم لباس ها

لباس ها را با توجه به ظرفیت مخزن دستگاه به آن اضافه کنید و از اضافه کردن لباس ها بیشتر از ظرفیت کهنه شور خودداری کنید.

شوینده استاندارد

استفاده از شوینده نامناسب در شست و شوی لباس ها علاوه بر ایجاد مشکل در ماشین های لباسشویی در کهنه شور ها نیز مشکل ایجاد خواهد کرد چرا که استفاده از مواد شوینده نامناسب منجر به رسوب در مجاری خروجی دستگاه خواهد شد.

لازم به ذکر است که برای انتخاب مواد شوینده مناسب در کهنه شور بهتر است از مایع لباسشویی استفاده کنید و در غیر این صورت از پودر های ماشین لباسشویی استفاده کنید.

جمع کردن لباس های کثیف

یکی از عادت های ناپسند افراد تجمع لباس های کثیف در داخل مخزن دستگاه است زیرا در این صورت در منافذ جانبی مینی واش باکتری های بسیاری رشد خواهند کردن که بایستی برای پیشگیری از بروز این مشکل لباس های کثیف را در سبد مخصوص قرار دهید و از قرار دادن آن ها در مخزن شست و شوی کهنه شور خودداری کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *