صانا سرویس

تعمیرات و فروشگاه

تلفن

05138721212
09150881992

آدرس

مشهد، بلوار پیروزی، بلوار رضوی، ابتدای رضوی 22، فاز تجاری، پلاک 5

صانا سرویس؛ کنار شما، رو به آینده

بررسی و عیب یابی علت باز نشدن فیلتر لباسشویی

علت باز نشدن فیلتر لباسشویی

فیلتر یکی از مهم ترین قطعات در سیستم ماشین لباسشویی به شمار می رود. این قطعه از وظایف بسیاری در فرآیند شست و شو برخوردار است که در این راستا قصد داریم تا در این مقاله به بررسی علت باز نشدن فیلتر لباسشویی بپردازیم چرا که فیلتر دستگاه بایستی به صورت دوره ای نظافت شود و به این دلیل آگاهی در مورد علت باز نشدن فیلتر لباسشویی از اهمیت بسیاری برخوردار است.

در این مقاله علاوه بر آشنایی با انواع علت باز نشدن فیلتر ماشین لباسشویی می توانید با وظایف این قطعه، اهمیت نظافت فیلتر ماشین لباسشویی و …. نیز آشنا شوید که در این راستا اگر از ماشین لباسشویی استفاده می کنید به شما پیشنهاد می کنیم تا ادامه مطالب با ما همراه باشید چرا که با آگاهی در مورد مطالبی که در ادامه به شما معرفی خواهیم کرد می توانید استفاده بهتری از ماشین لباسشویی منزل خود داشته باشید.

مطالعه مفید: تعمیر لباسشویی مشهد به صورت تخصصی

وظیفه فیلتر در ماشین لباسشویی

 

وظیفه فیلتر در ماشین لباسشویی

 

پیش از آشنایی با انواع علت باز نشدن فیلتر لباسشویی بایستی در مورد وظایف این قطعه اطلاعات کاملی را کسب کنید بنابراین در این قسمت به بررسی وظایف فیلتر این دستگاه می پردازیم.

این قطعه در واقع از پمپ در مقابل آلودگی هایی همچون پرز، مو و .. محافظت می کند زیرا این بخش در ابتدا آب را تصفیه کرده و سپس آب به سمت پمپ هدایت می شود. پیش تر ذکر کرده ایم که این قطعه یکی از مهم ترین قطعات در ماشین لباسشویی به شمار می رود، این نظریه به دلیل تاثیری است که فیلتر ماشین لباسشویی در فرآیند شست و شو دارد چرا که در صورتی که نظافت این قطعه به صورت دوره ای انجام نشود ماشین لباسشویی با مشکلاتی همچون تمیز نشدن لباس ها و همچنین عدم تخلیه آب مواجه خواهد شد.

فیلتر در پایین ترین قسمت در ماشین لباسشویی تعبیه شده است و با استفاده از درب پوشیده شده که برای جدا سازی و نظافت آن بایستی در ابتدا درب این قسمت را باز کنید.

لازم به ذکر است در صورتی که ماشین های لباسشویی از قطعه فیلتر برخوردار نباشند در نتیجه آلودگی هایی همچون مو، پرز و … وارد فرآیند شست و شو لباس ها می شوند و در نهایت لباس ها پس از شست و شو از آلودگی بیشتری برخوردار خواهند شد.

مطالعه مفید: فیلتر لباسشویی چیست؟

اهمیت تمیز کردن فیلتر ماشین لباسشویی

 

اهمیت تمیز کردن فیلتر ماشین لباسشویی

 

نظافت فیلتر یکی از مهم ترین موارد در استفاده صحیح از ماشین لباسشویی به شمار می رود زیرا نظافت این قطعه منجر به پیشگیری از بوی نامطبوع و همچنین عملکرد بهتر این دستگاه در فرآیند شست و شو خواهد شد.

مطالعه مفید: آموزش تمیز کردن فیلتر لباسشویی در 30 دقیقه

نحوه نظافت فیلتر ماشین لباسشویی

 

نحوه نظافت فیلتر ماشین لباسشویی

 

یکی از انواع علت باز نشدن فیلتر ماشین لباسشویی بوش، آلودگی بیش از اندازه فیلتر است و بنابراین در ادامه نحوه نظافت این قطعه را برای پیشگیری از ایجاد علت باز نشدن فیلتر ماشین لباسشویی بوش به شما معرفی خواهیم کرد. در صورتی که قصد نظافت فیلتر دستگاه خود را دارید، پیشنهاد می کنیم در ادامه مطالب با ما همراه باشید.

در واقع شست و شوی فیلتر ماشین لباسشویی هرگز فعالیت سخت و طولانی مدتی نیست و بدین دلیل می توانید بدون نیاز به کمک تکنسین تعمیر لباسشویی مشهد، نظافت فیلتر را انجام دهید.

 1. سیم برق دستگاه را از پریز جدا کنید و از عدم جریان برق در دستگاه، اطمینان حاصل کنید.
 2. پیش از باز کردن درب فیلتر حوله یا لگنی را زیر درب قرار دهید، چرا که ممکن است پس از باز کردن درب فیلتر مقداری آب از مخزن آن خارج شود.
 3. شیر های آب را کاملا ببندید .
 4. پیچ های آب را که در پشت ماشین لباسشویی هستند را باز کنید.
 5. در پوش اضطراری را باز کنید تا تمامی آب های آلوده از مخزن خارج شوند.
 6. فیلتر را خارج کنید و به شست و شوی آن بپردازید، توجه داشته باشید که برای شست و شوی این قطعه بهتر است ابتدا آن را چند دقیقه در محلول آب گرم و مواد شوینده قرار دهید.
 7. پس از نظافت فیلتر، با استفاده از دستمال آن را خشک کنید.
 8. فیلتر را همچون حالت اولیه، مجدد نصب کنید.

بازه زمانی مناسب برای نظافت فیلتر ماشین لباسشویی

 

بازه زمانی مناسب برای نظافت فیلتر ماشین لباسشویی

 

علاوه بر آگاهی در مورد علت باز نشدن فیلتر لباسشویی لازم است تا در مورد بازه زمانی مناسب برای نظافت این قطعه آگاهی لازم را داشته باشید بنابراین در این قسمت به معرفی بازه زمانی مناسب برای نظافت فیلتر ماشین لباسشویی می پردازیم.

همانطور که پیش تر اشاره کرده ایم، عدم نظافت فیلتر ماشین لباسشویی منجر به پیامد های منفی بسیاری خواهد شد که بایستی برای پیشگیری از این پیامد ها به صورت دوره ای به نظافت فیلتر ماشین لباسشویی بپردازید.

مناسب ترین بازه زمانی برای نظافت فیلتر ماشین لباسشویی هر 3 الی 4 ماه است اما این بازه زمانی با توجه به آب شهری، نوع لباس هایی که با استفاده از این دستگاه شست و شو می شوند و … نیز متغییر است.

علت باز نشدن فیلتر لباسشویی

هر یک از انواع ماشین لباسشویی ممکن است در فرآیند خود با مشکلاتی مواجه شوند که یکی از این مشکلات، مواجه شدن با باز نشدن فیلتر لباسشویی است. این مشکل در مواردی رخ می دهد که در بازه زمانی مناسب نظافت فیلتر ماشین لباسشویی انجام نشده و مواد زائد و انواع آلودگی ها در فیلتر منجر به باز نشدن آن می شوند.

یکی دیگر از انواع علت باز نشدن فیلتر ماشین لباسشویی استفاده از مواد شوینده ای است که از چسبندگی نسبتا بالایی برخوردار هستند زیرا این مواد در فیلتر ماشین لباسشویی باقی می مانند و منجر به باز نشدن فیلتر لباسشویی می شوند.

عیب یابی و تعمیر علت باز نشدن فیلتر لباسشویی

در این قسمت به نحوه عیب یابی و تعمیر باز نشدن فیلتر لباسشویی می پردازیم تا در صورت مواجه شدن با این مشکل در کوتاه ترین زمان قادر به رفع آن شوید.

یادگیری نحوه تعمیر این مشکل از بسیاری از مشکلات دیگر پیشگیری می کند چرا که باز نشدن فیلتر لباسشویی و در نتیجه عدم نظافت آن منجر به بروز مشکلات بیشتری خواهد شد و در عملکرد دیگر قطعات نیز تاثیر دارد.

برای بررسی علت باز نشدن فیلتر لباسشویی در ابتدا از عدم آسیب فنی، خرابی، لغزش و … در این قطعه اطمینان حاصل کنید و در صورتی که فیلتر دستگاه از خرابی، شکستگی و آسیب برخوردار بود بایستی به تعویض آن بپردازید اما لازم به ذکر است که برای تعویض فیلتر این دستگاه بایستی از متخصص تعمیر ماشین لباسشویی کمک بگیرید.

علائم آلودگی فیلتر ماشین لباسشویی

 

علائم آلودگی فیلتر ماشین لباسشویی

 

همانطور که پیش تر ذکر کرده ایم، یکی از انواع علت باز نشدن فیلتر لباسشویی اسنوا، آلودگی در فیلتر ماشین لباسشویی است بنابراین با شناسایی علائم آلودگی فیلتر ماشین لباسشویی می توانید به آسانی آلودگی فیلتر را تشخیص داده و به نظافت آن بپردازید تا پس از گذشت مدتی به دلیل تجمع آلودگی که علت باز نشدن فیلتر لباسشویی اسنوا است مواجه نشوید.

در ادامه رایج ترین علائم آلودگی فیلتر ماشین لباسشویی را به شما معرفی خواهیم کرد.

 • دستگاه حین انجام شست و شو خاموش می شود.
 • لباسشویی کد خطا یا ارور را در پنل دستگاه نمایش می دهد.
 • دکمه استارت دستگاه کار نمی کند.
 • لباس ها پس از اتمام فرآیند شست و شو خشک نمی شوند.
 • لباس ها پس از اتمام فرآیند شست و شو به طور صحیح شسته نمی شوند و در مواردی ممکن است لکه هایی را روی لباس ها پس از اتمام فرآیند شست و شو مشاهده کنید.

لازم به ذکر است که آشنایی با هر یک از انواع علائم ماشین لباسشویی، می تواند در استفاده بهتر از این دستگاه بسیار تاثیر گذار باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *