صانا سرویس

تعمیرات و فروشگاه

تلفن

05138721212
09150881992

آدرس

مشهد، بلوار پیروزی، بلوار رضوی، ابتدای رضوی 22، فاز تجاری، پلاک 5

صانا سرویس؛ کنار شما، رو به آینده

اینورتر لباسشویی چیست | کاربرد موتور اینورتر در ماشین لباسشویی

اینورتر لباسشویی

جمله اینورتر لباسشویی معمولا توسط فروشندگان این دستگاه در هنگام خرید مورد استفاده قرار می گیرد و همچنین در بسیاری از موارد مشاهده می شود که این دستگاه را با نام ماشین لباسشویی اینورتر به مشتری معرفی می کنند اما اشتباه نکنید، چرا که اینورتر در واقع برند تولید کننده ماشین ظرفشویی نیست، بلکه ماشین لباسشویی اینورتر در واقع به ماشین لباسشویی هایی گفته می شود که از موتور اینورتر در ساختار آن ها استفاده شده است و بنابراین منظور از اینورتر لباسشویی در واقع موتور این دستگاه است.

امروزه استفاده از موتور اینورتر در ساختار ماشین لباسشویی بسیار گسترده شده است و در واقع یکی از انواع بهترین مدل های ماشین لباسشویی، دستگاه هایی هستند که از موتور اینورتر برخوردار هستند، بنابراین در ادامه قصد داریم این موتور را به طور کامل به شما معرفی کنیم تا در صورتی که قصد خرید این دستگاه را دارید با آگاهی بیشتری به خریداری ماشین لباسشویی اینورتر بپردازید.

موتور اینورتر لباسشویی چیست؟

 

موتور اینورتر چیست؟

 

در واقع ماشین لباسشویی هایی که از موتور اینورتر در ساختار آن ها استفاده می شود، از جدید ترین نوع فناوری یعنی، فناوری Inverter Direct Drive برخوردار هستند که یکی از مهم ترین مزایا در استفاده از این فناوری کاهش مصرف انرژی ماشین لباسشویی تا حدود نسبتا زیادی است.

اینورتر در لباسشویی با استفاده از انجام چرخش های متفاوت منجر به شست و شوی بهتر لباس ها و همچنین حفظ کیفیت پارچه می شود.

لازم به ذکر است که در ماشین های لباسشویی که از موتور اینورتر برخوردار هستند، سرعت چرخش موتور به میزان لباس هایی که در دستگاه قرار دارد وابسته است و همچنین می توانید میزان چرخش را به صورت دستی در این دستگاه ها کنترل کنید.

مطالعه بیشتر : انواع موتور لباسشویی

انجام فرآیند شست و شو در ماشین لباسشویی های اینورتر

 

اینورتر لباسشویی

 

همانطور که پیش تر اشاره کرده ایم موتور اینورتر لباسشویی از فناوری بسیار پیشرفته ای برخوردار است، چرا که در ساختار این موتور از سنسور های هوشمند برای تعیین وزن لباس هایی که در دستگاه قرار دارند استفاده شده است.

جالب است بدانید این موتور با توجه به لباس هایی که در دستگاه قرار دارند، سرعت مناسب را تعیین می کند و بدین دلیل ماشین های لباسشویی که از موتور اینورتر برخوردار هستند از کارآیی بسیار مناسب تری بهرمند هستند. لازم به ذکر است که نوع انجام فرآیند توسط اینورتر در ماشین لباسشویی منجر به کاهش مصرف برق می شود و بنابراین در صورتی که موتور ماشین لباسشویی شما از نوع اینورتر باشد، دستگاه از میزان برق بسیار کمتری برای شست و شوی لباس ها استفاده می کند.

در واقع موتور اینورتر قابلیت شست و شو های متفاوت را وابسته به میزان لباس هایی که در دیگ ماشین لباسشویی قرار دارد، تعیین می کند.

در ماشین لباسشویی هایی که از موتور اینورتر برخوردار نیستند، موتور از قطعات بسیاری همچون چرخ دنده، تسمه و …. تشکیل می شود که هر یک از آن وظایف جداگانه ای را بر عهده دارند تا موتور دستگاه از عملکرد صحیحی برخوردار شود و بنابراین میزان برق مصرفی در ماشین لباسشویی بسیار افزایش پیدا می کند و همچنین به دلیل اصطکاک، دستگاه صداهای آزار دهنده ای را تولید می کند.

موتور های اینورتر لباسشویی از ابعاد بزرگتری نسبت به موتور های معمولی برخوردار هستند و همچنین میزان کارآیی آن ها بسیار بیشتر از موتور های معمولی است.

در واقع یکی از بهترین مزایا در ماشین های لباسشویی اینورتر، عدم ایجاد صدای آزار دهنده است، چرا که موتور اینورتر از هیچ گونه قطعه متحرکی برخوردار نیستند و بنابراین موتور اینورتر حین انجام فرآیند شست و شو هیچ گونه صدایی را تولید نمی کند.

لازم به ذکر است که اینورتر در لباسشویی با استفاده از تکنولوژی درایو، منجر به مزیت های بسیاری همچون کاهش مصرف انرژی، شست و شوی بهتر و … خواهد شد.

مطالعه مفید : تعمیر موتور لباسشویی

انواع مزیت های خرید لباسشویی اینورتر

 

انواع مزیت های خرید لباسشویی اینورتر

 

حال که با این موتور و همچنین نحوه عملکرد اینورتر در لباسشویی به طور کامل آشنا شده اید، قصد داریم تا در ادامه به معرفی تمامی مزایای این موتور فوق العاده در ماشین لباسشویی بپردازیم.

  • کاهش بیش از 50 درصدی هزینه های مصرف برق دستگاه
  • تولید نویز کمتر در حین فرآیند شست و شو
  • امنیت بالا ( اینورتر لباسشویی در واقع یک سیستم حفاظتی است که کمک بسیار شایانی به کاهش خطر اختلال الکتریکی در دستگاه می کند)
  • استفاده از فناوری هوشمند
  • و …

همانطور که مشاهده می کنید اینورتر لباسشویی از مزایای بسیاری برخوردار است و بنابراین یکی از بهترین معیار ها هنگام خرید ماشین لباسشویی، برخورداری ماشین لباسشویی از موتور اینورتر است چرا که این قطعه منجر به افزایش کیفیت بخش فنی و همچنین طول عمر ماشین لباسشویی خواهد شد.

تعمیر موتور اینورتر

 

تعمیر موتور اینورتر

 

اگر در ساختار ماشین لباسشویی شما از موتور اینورتر استفاده شده و ماشین لباسشویی در عملکرد خود با مشکل مواجه شده است، می توانید از تیم صانا سرویس برای رفع مشکل اینورتر لباسشویی خود کمک بگیرید.

توجه داشته باشید که موتور اینورتر از حساسیت نستبا زیادی برخوردار است و همچنین پیچیدگی بسیار بیشتری نسبت به انواع موتور ها دارد، بنابراین بایستی از افراد با مهارت و با تجربه برای تعمیر موتور اینورتر ماشین لباسشویی کمک بگیرید.

لازم به ذکر است که علاوه بر مراجعه حضوری تکنسین های این مجموعه به محل نصب دستگاه خود، می توانید از مشاوره تلفنی با آن ها بهرمند شوید.

مطالعه مفید : تعمیر لباسشویی مشهد در کوتاه ترین زمان 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *